Make Nine Challenge

By 10 stycznia 2019 różne No Comments

Make Nine Challenge jest kierowane do osób które szyją lub robią na drutach. Jest to wyzwanie funkcjonujące w internecie, które jest rozciągnięte na okres danego roku, polegające na wybraniu dziewięciu rzeczy przeznaczonych do noszenia i wykonaniu ich.  Brzmi niewykonalnie gdy nie ma się w obu dziedzinach za dużej wiedzy i doświadczenia, ale z tego co się zorientowałam, nie tyle chodzi o osiągnięcie celu co o sam proces. Obserwuję #2019makenine na instagramie głównie po to aby wyłowić jakieś ciekawe rzeczy do wykonania. Postanowiłam wziąć udział w wyzwaniu i wybrałam rzeczy, które mają w sobie zalążek potencjału ujrzenia świata materialnego.

1. biustonosz Watson – nie najprostszy ale i nie arcyskomplikowany wzór. Oglądałam realizacje tego modelu u wielu kobiet i wygląda to całkiem fajnie. Do wykonania biustonosza będę używać głównie materiałów ze sklepu sewme.pl i wspomagać się filmami Sarah Norwood.

2. rękawiczki – podobają mi się spiczaste rękawiczki z jednym palcem. Może wykorzystam do ich wykonania darmowy wzór Norwegian Mittens for Mimi .

3. czapka – mam na swoim koncie czapkę nieco za dużą i nieco za małą. Może zrobiłabym w końcu coś w sam raz? Chyba wrócę do tego tematu w październiku i wtedy podejmę decyzję. Na zdjęciu czapka Kirigami .

4. torba na chleb – przydałaby mi się zwykła torba na pieczywo. Jeżeli będę do tego angażować sitodruk czy stemple, albo farbowanie to zrobię na blogu instruktarz. Jeszcze nie zdecydowałam się w jakim stopniu chcę utrudnić sobie ten najprostszy przedmiot.

5. bluza The Fielder – bardzo fajny wzór bo ma sportowy wygląd, a wykonuje się go z nierozciągliwych materiałów jak np. len. W planach mam parę wersji kolorystycznych tego modelu.

6. bluzka na ramiączkach – potrzebuję coś na upały. Naparzyłam się na bluzkę z reklamy Rituel Beauté Sublimant – Le Petit Marseillais i znalazłam taki wykrój: ogden cami. Może z tym wykrojem udałoby mi się uszyć bluzkę z reklamy? Przy takich prostych(tak się przynajmniej mi wydaje) rzeczach zastanawiam się czy mi w ogóle jest potrzebny wykrój? Mogłabym też pożyczyć i przeglądnąć burdy, może jest tam coś podobnego.

bluzka z reklamy Rituel Beauté Sublimant – Le Petit Marseillais

Make Nine Challenge

7. skarpetki Curiosity and Opportunity – obserwuję te skarpetki od dłuższego czasu, do tej pory ich wzór nie został opublikowany.  Czuję że to mogą być najdroższe skarpetki w moim życiu. Raz że będzie trzeba kupić cienkie druty, dwa że ciekawe włóczki skarpetkowe są drogie (i na dodatek jestem wybredna), trzy wzór na pewno nie będzie za darmo, cztery wykonanie ich pewnie zajmie mi trochę czasu. Opcja B to skarpetki Fine and Dandy – chwytliwa nazwa(ja się w każdym razie na nią łapię), ładny wzór i dobra cena.

8. sweter – kurczę, nie mogę się na nic zdecydować. Jeżeli dokonam wyboru co chcę zrobić i czym w tym roku, to chyba będzie wystarczający sukces. Na razie powiedzmy że na pierwszej pozycji jest Acorn.

9. majtki – wzór na majtki jest w komplecie z wyżej wspomnianym stanikiem Watson i to z niego będę korzystać. Darmowe wykroje można dostać po zapisaniu się do subskrypcji: na polskojęzycznej stronie – https://klaudiaprusinska.pl/2018/09/jak-uszyc-majtki.html i anglojęzycznej – https://blog.megannielsen.com/2017/12/acacia-underwear/

Myślę że w grudniu tego roku albo w styczniu 2020 zrobię podsumowanie jak mi poszło wyzwanie. Raczej nie będę dokumentowała swoich poczynań na blogu(chyba że uznam coś za warte podzielenia się). Moje konto na Ravelry to BEAUTYfisher i na razie ma tam nic prócz zbioru moich ulubionych wzorów na drutach, ale jak zacznę coś z dzierganych projektów to wrzucę jakieś zdjęcia.

Więcej o make nine możecie poczytać tu: https://luckylucille.com/the-make-nine-challenge/
Osoba która mi zaimponowała i sprawiła że zachciałam wypróbować swoich sił w szyciu ubrań: @jojisews

PS. Andrea Mowry (projektantka wzorów robionych na drutach) przez okres stycznia oferuje zniżkę 25% na swoje wzory. Więcej szczegółów tutaj: https://www.instagram.com/p/BsGDwOThCS-/