ekologiczne poniedziałki – torby zakupowe

By 16 kwietnia 2018 rekomendacje No Comments

II. Używaj do zakupów torb wielorazowego użytku.

Zaopatrz się w takie torby zakupowe, z którymi będziesz chętnie paradować. Siatka na zakupy, która będzie dla Ciebie na tyle atrakcyjna, że będziesz w stanie odmówić torby w swoim ulubionym sklepie, jest najlepszym wyborem. W sklepach które z automatu zaczynają pakować Twoje zakupy do siatek z logo, wystarczy użyć zwrotu: Bez siatki proszę. Nic skomplikowanego, kwestia wyrobienia sobie nowego nawyku.

Ja posiadam 2 torby z poliestru, noszę je ze sobą codziennie. Jedna służy mi do zakupów „brudnych” (spożywczych itp). a druga „czystych” (ciuchów itp.) ten podział sprawdza się u mnie idealnie od około 6lat. Nie trzeba ich prasować. Są lekkie i zajmują mało miejsca, a przy braku samochodu takie cechy jak waga i gabaryty mają dla mnie kluczowe znaczenie. Są z poliestru, więc nie są w 100procentach przyjazne dla środowiska, ale biorąc pod uwagę ich wytrzymałość i żywotność uważam to za sensowny wybór.

Prawdą jest: że robię sporo zakupów online. Jeżeli mam wybór, to wybieram dostawę do sklepu, ale to często jest bez znaczenia (pomijając że oszczędzam na kosztach przesyłki) jeżeli chodzi opakowania. Zakupy internetowe generują u mnie sporą ilość odpadów. Jedyna rada w tej kwestii(pomijając radykalne rozwiązanie jak rezygnacja z zakupu i przejście na drogę hardcorowego minimalisty) jaka  przychodzi mi na chwile obecną: to wyrażenie  swojej opinii, czyli dawanie sygnału dla sprzedawcy, co było nie tak w sposobie pakowania naszych zakupów. Jestem przekonana że sklep który otrzyma uwagi od kupujących, będzie rozglądał się za rozwiązaniami przyjaźniejszymi dla naszej planety.

moje torby które towarzyszą mi codziennie: loqi po lewej, envirosax po prawej

ekologiczne poniedziałki - torby zakupowe

każda z siatek jest wstanie udźwignąć 20kg a same ważą 55 gram(loqi) i 40 gramy(envirosax). Poniżej przykładowe torby tych dwóch firm.