ekologiczne poniedziałki – ecosia zamiast google

I. Używaj ecosi zamiast google.

Ecosia to wyszukiwarka, która sadzi drzewa z przychodów z reklam. Nie jeż się na słowo reklamy:) Wydaje mi się nawet że jest ich mniej niż w google. Przeglądarka nie ma na tą chwilę polskiego interfejsu (jeżeli się to zmieni to Was o tym powiadomię), ale można ustawić wyszukiwanie na Polskę. Mniej więcej: poprzez 45 wyszukiwań przyczyniasz się do posadzenia jednego drzewa. Wyszukiwarka jest przejrzysta i bezproblemowa.

dodatkowe informacje: Wyniki pracy ecosi można podglądać na instagramie. Przeglądarka jest też dostępna na androida i iPhona, ale nie miałam okazji jej testować na tych środowiskach.

Ja i ecosia: ecosie mam ustawioną jako domyślną wyszukiwarkę od dłuższego czasu. Mój wskaźnik na dzień dzisiejszy pokazuje 1800 wyszukiwań. Jednego czego mi brakuje, to tego żeby pokazywała mi się wiadomość po każdym 45 kliknięciu z gratulacją że przyczyniłam się do posadzenia kolejnego drzewa(wiem – dzieciak ze mnie).

…Uwielbiam drzewa, szelest liści jest jednym z moich ulubionych dźwięków. Nie mogę się doczekać kiedy wrócą ptaki po zimie będzie czego słuchać.

coś ekstra?: Polecam książkę Sekretne życie drzew  Petera Wohllebenga. Jest dostępna do wypożyczenia w większości bibliotek.

ekologiczne poniedziałki - ecosia zamiast google

ecosia zamiast google