Zestaw SOS na przeziębienie + kartki do wydruku

By 8 listopada 2017 DIY 2 komentarze

Sezon przeziębieniowo-grypowy w pełni z tej przyczyny mam propozycję skomponowania pakietu ratunkowego dla chorego. Zestaw SOS nie ma na celu zastąpienia wizyty u konwencjonalnego lekarza. Ma jedynie charakter pomocny. Wybrała rzeczy które uważam za bezpieczne i mają za zadanie polepszyć zdrowie i samopoczucie pacjenta. W zależności od naszego budżetu, stopnia znajomości osoby poszkodowanej, czy fazy choroby możemy ten zbiór modyfikować według własnego pomysłu.

Zestaw SOS na przeziębienie

Zestaw SOS na przeziębienie + kartki do wydruku

1.2.3. miód, imbir, cytryna –  to składniki na rozgrzewającą pyszną herbatkę. Plaster cytryny, parę plasterków imbiru zalewamy wrzątkiem, przykrywamy talerzykiem i po 10-20 minutach słodzimy miodem. Mniam!

4. pastylki na gardło – ziołowe pastylki na kaszel i gardło Herbiussin dostępne bez recepty.

5. coś do czytania/oglądania (czasopismo/komiks/książka) – gdybym miała coś polecić w ciemno, to każdemu bym podarowała Kosmos Carla Sagana. Dobrze się czyta, napisana przyswajalnym językiem. Człowiek nieco się dokształci w temacie kosmosu i historii. Nie jaki Lukasz Kaczmarek całkiem zgrabnie ujął „Książka jest pozycją obowiązkową dla każdego, niezależnie czy interesuje się nauką czy nie. Jest to książka o wszystkim i o Nas. Jest też apelem do każdego człowieka na świecie w sprawie większej wagi, jakim jest Ziemia. Byłem zachwycony i były to najmilsze kilka dni spędzone z książką od bardzo dawna. ” Można poszukać taniej używanej, wypożyczyć w bibliotece albo zakupić wersję elektroniczną na czytnik książek.

6. chusteczki higieniczne – jedna paczka ma raczej znaczenie symboliczne. Jeżeli wiemy w jakim stadium jest chory, możemy sięgnąć po opakowanie zbiorcze.

7. herbatki w saszetkach – herbatka kojąca gardło Yogi Tea.

8. krzepiąca kartka z życzeniami powrotu do zdrowia – stworzyłam karki które możecie wydrukować na własne potrzeby.

kliknij aby pobrać:  kartka wracaj do zdrowia

click here to download: get well soon card

 

Parę dodatkowych propozycji które można umieścić w zestawie SOS:

amol – uniwersalny przydatny lek ziołowy na różne dolegliwości. Dobrze jest mieć go w swojej apteczce. Na ulotce znajdziemy informację: stosować w celu poprawy złego samopoczucia np. w przebiegu przeziębienia,w bólach głowy, bólach mięśniowych

mandarynki/pomarańcze – cytrusy może nie należą do najbogatszego źródła witaminy C, ale zdecydowanie dobrze smakują i swoim zapachem poprawiają nastrój. Woń obieranej mandarynki jest niezaprzeczalnie cudowna.

płyn do kąpieliŚwierkowy olejek do kąpieli na wiatr i niepogodę Dr.HauschkaRozgrzewa i pomaga swobodnie oddychać.” brzmi obiecująco 🙂

syrop z cebuli/ognisty cydr – dwa niemiło pachnące specyfiki, które można przygotować samemu, ale wymagają czasu (przepisy można wyszukać w przepastnym internecie). To nie jest rzecz, która wywołuje uśmiech tylko grymas zmieszany z podejrzliwym spojrzeniem. Osobiście chyba wolałabym otrzymać przepis na zrobienie takiej mikstury niż wykonany produkt.

sztyft do nosa – odświeża i otrzeźwia przy nieżytach górnych dróg oddechowych i w katarze

PS. Jeżeli nie masz pomysłu na życzenia które mogłabyś/mógłbyś umieści na kartce, możesz opisać swój sprawdzony/ulubiony sposób na wzmocnienie odporności. Jednym z moich ulubionych sposobów, które ja stosuję, jest masowanie punktów energetycznych K-27 (występują w akupunkturze). Kiedy zaczynam się czuć niepewnie – kciukiem i palcem wskazującym uciskam i masuję te punkty. Mam ten sposób zawsze pod ręką i służy mi jako darmowa pierwsza pomoc.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Zapisz