poduszki – pierwszy stopień do przytulności

By 10 września 2017 DIY No Comments

Jaka jest recepta na przytulne wnętrze? Co sprawia że w jednym miejscu chcemy przebywać dłużej, a w innym nie czujemy się najlepiej? Nie ma na te pytania jednej prawidłowej odpowiedzi, ale myślę że jedną z przyczyn zimnej atmosfery jest brak tkaniny w pomieszczeniu. Tkanina nadaje różnorodności , nowej faktury i sprawia że dźwięk nabiera miękkiej barwy. Jeżeli jesteś audiofilem, prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę że dywan i zasłony to nie przeżytek, tylko strategiczne przedmioty w Twoim pomieszczeniu, pomagające w uzyskaniu odpowiedniej akustyki. Ale to nie do zasłonach  i dywanach będę pisać tylko o poduszkach. Budują przytulną atmosferę, są najprostszym elementem, dzięki któremu możemy wprowadzić kolor do pomieszczenia i poprawić komfort siedzenia (Wygodnie Ci? Może chcesz poduszkę pod plecy? ). Zależnie od budżetu, priorytetów i wizji możemy podejść  do poszewek(bo o tym dokładniej mowa) w bardzo różny sposób. Poszewki można kupić, uszyć albo zrobić na drutach. Jeżeli decydujesz się uszyć swoje poduszki mam dla ciebie dobrą wiadomość: jest to najprostsza rzecz do uszycia i myślę że można tego dokonać bez maszyny do szycia(trochę determinacji + nitka z igłą).

Szyjemy poduszki

0. Przyjrzyj się jak są uszyte poszewki które masz w swoim domu. Ja przy szyciu moich wzorowałam się na poszewkach do poduszek do spania. Jeżeli pojawią się jakieś wątpliwości, zawsze można przypatrzeć się rzeczy, która już istnieje w Twoim otoczeniu.

1. Zmierz boki poduszki do której robisz poszewkę. Moja ma 46cm wysokości i długości. Odmierz pas materiału. Dodaj do niego po 1cm po bokach na szwy i mniej więcej 12cm na wysokości na szwy i zakładkę. Patrz zdjęcie niżej.

2. Węższe boki zawiń dwa razy na lewej stronie materiału i zszyj.

3. To może nie jest konieczne, ale pewnie zapewni dłuższe życie poszewki: Obszyj brzegi żeby się nie pruły.

4. złóż materiał na lewej stronie, tak aby jego wysokość była równa wysokości Twojej poduszki (u mnie 46cm).

5. Zszyj  boki złożonego materiału

6. Wywiń poszewkę na prawą stronę. Włóż poduszkę i pękaj z dumy nad efektem 😉

poduszki - pierwszy stopień do przytulności

Myślę że własnoręcznie zrobiona poduszka jest z jednym z łatwiejszych do zrealizowania projektem, który daje poczucie siły/dumy. Jeżeli brakuje Ci czasu albo ochoty, świat oferuje mnóstwo pięknych/ciekawych gotowych wyrobów do kupienia. Ja wzdycham do poduszek na society6 Tordisa Kayma: Path Vibes i The Heart Of My Heart.

nutcracker

Materiał wykorzystany w tym instruktarzu jest zaprojektowany przeze mnie i jest dostępny na cottonbee tu: orzechy włoskie.Zapisz