stemple z gumek do zmazywania

By 6 lipca 2017 DIY One Comment

Nie wiem czy światu jest potrzebny kolejny instruktaż jak wykonać stemple z gumek do zmazywania. Zdecydowanie nie jestem pierwsza i może nie ostatnia, to co może wydać się interesujące to narzędzie które używam przy tym procesie – część puszki która jest wyłamana przy odgięciu zawleczki. Normalnie używa się dłutka, ale jak ktoś chce zaoszczędzić to każde rozwiązanie które działa jest dobre. Zanim wpadłam na patent z puszką przeglądałam oferty na ebayu w poszukiwaniu dłutek o nazwie speedball cutter. Nie będę Cię przekonywać że moje pomysłowe rozwiązanie całkowicie mi wybiły narzędzie wspomniane w poprzednim zdaniu, bo tak nie jest, to do czego chcę Cię przekonać to to: że do celu można dochodzić różnymi drogami, że nie każda rzecz służy tylko do tego do czego została stworzona i żeby coś zrobić nie koniecznie musisz wydawać pieniądze na kolejny przedmiot.

stemple z gumek do zmazywania

Do wykonania stempla potrzebujesz:

  • pusta puszka+ kombinerki
  • nożyk introligatorski
  • miękka gumka do zmazywania – firmy pentel są doskonałe do tego zadania (największy wymiar jaki mają nazywa się ZEH-10 i mierzy 65mm x 17mm)
  • tusz do stempelków
  • miękki ołówek (u mnie B2)
  • kartka z wydrukiem wzoru do wycięcia/kartka na której narysujesz wzór do wycięcia

1.podejdź do zadania realistycznie. Wybierz wzór z którym jesteś w stanie sobie poradzić. Czasem siła przekazu jest zawarta w prostocie.

2. obrysuj swój wzór ołówkiem na kartce. Przyłóż gumkę do rysunku i odciśnij wzór.

3. wyrwij interesujący element puszki kombinerkami. Zagnij go wpół, pomagaj sobie kombinerkami. Aaa i tu ważna uwaga jeżeli wydaje ci się ten element za tępy możesz trochę go przeszlifować papierem ściernym albo ostrzałką do nożów.

4. wyżłób wszystkie ołówkowe linie nowo stworzonym narzędziem. Brzegi odkrój nożem introligatorskim.

5. pokryj stempelek tuszem i odciśnij na papierze. Ta da !

Na marginesie: na tytułowym zdjęciu przypadkowy wiersz (pierwszy lepszy z brzegu) ze strony: www.familyfriendpoems.com/poem/a-fish